Projekty se snažíme pomáhat novým rodinám předčasňátek a zapojit či informovat širokou veřejnost o problematice předčasného porodu a všech úskalí s ním spojených.

  • Nejstarším projektem je výstava Miminka do dlaně, která putuje po republice od roku 2009.  Fotografie J. Štreita a Z. Málka kolorují příběhy několika předčasně narozených dětí. Můžete si prohlédnout i soutěž Design pro nejmenší a přečíst úryvky z knihy Otázky prim. MUDr. L. Kantora.
  • Druhým projektem jsou Mámy pro mámy, který se podařilo, díky mnohým z vás, představit v mnoha městech a organizacích a dárečky a oblečky jsou tak předávány téměř ve všech nemocnicích, starajících se o předčasně narozená miminka. Jeho počátkem je leden 2010, časově je neomezen a věříme, že se podaří jej udržet dlouhodobě. Projekt má za cíl emoční a psychickou  podporu rodin po předčasném porodu a zapojení široké veřejnosti do pomoci těmto rodinám. Videospot k projektu Mámy pro mámy
  • Třetím projektem je Purpurové srdce. Ocenění, která byla poprvé předána v listopadu 2010 lidem významně se podílejích na zlepšení péče o nedonošené děti a jejich rodiny. Rádi bychom i v dalších ročnících ocenění, jako výraz vděku nás-rodičů za záchranu našich dětí, udělovali i nadále. V kategorii Osobnost široké veřejnosti navrhují kandidáty sami rodiče. Pokud byste měli pocit, že někdo z lékařů, sester či jiných zdravotníků se s velkým umem, citem a láskou pečoval o Vaše miminko, můžete jej navrhnout mezi kandidáty. Pište prosím na adresu infozavináčnedoklubko.cz. Děkujeme! Ze dvanácti kandidátů vzejde vítěz veřejným hlasováním formou sms.
  • Projektem určeným na přímou podporu rodičů po předčasném porodu je laické poradenství : 7 – 10 rodičů ( v současné chvíli pouze maminek ), kteří jsou déle než jeden rok po svém předčasném narození děťátka pomáhá provádět útrapami prvních týdnů a měsíců rodiče nové. Příběhy a kontakty laických poradkyň najdete zde:
  • Novým projektem, který je odstartován v letošním roce je soutěž Zlatý kulíšek. V rámci soutěže bychom rádi vyzdvihli dobrovolnou práci a nadšení všech, kteří vyrábějí oblečky a pomůcky pro novorozená miminka na JIP odděleních. Pokud pletete, háčkujete, či vyrábíte jiné pomůcky a oblečky pro miminka v nemocnicích, podívejte se na stránky Zlatého kulíška, pošlete fotografie koordinátorce, přihlašte se do soutěže. Slavnostvní vyhlášení proběhne u příležitosi Mezinárodního dne předčasně narozených dětí v Praze, 14. listopadu. Některé ponožtičky a bačkůrky budou 11. září zavěšeny na šňůru při tvorbě rekordu o nejdelší šňůru s ponožtičkami. Po jeho skončení budou rozvezeny do nemocnic po celé ČR.
  • Ponožkový rekord si klade za cíl informovat o světě předčasně narozených, upozornit na něj a přitom ocenit a vyzdvihnout práci stovek dobrovolníků, kteří se podílejí na výrobě oblečků a pomůcek pro nejzranitelnější miminka. Partnery projektu ( do kterých je možné nosit upletené či koupené ponožtičky a bačkůrky ) jsou PR agentura Communication Cord, mateřská a rodinná centra RC Heřmánek – Olomouc, RC Radost – Tábor, RC Dymáček – Jedovnice, RC Korálky Moravské Budějovice, MC Břežánek – Dolní Břežany, RC Čtyřlístek Staré Město.
  • Pohádky pro kulíšky jsou další novinkou. Kdokoliv z vás by rád napsal krátkou pohádku, rádi ji uvítáme. Pohádky budou určeny pro čtení miminkům v inkubátorech. Nejenom pro jejich povzbuzení, které jim bude předáváno formou hlasu rodičů,  ale i jako terapii pro rodiče, kteří pomocí psaného textu snáze překonají rozpaky v neosobním prostředí JIP oddělení. Díky laskavým příběhům snáze alespoň na okamžik pozapomenou na svůj strach a obavy o život miminka. Pohádky či básničky posílejte na adresu eli.asek@tiscali.cz.

Pokud byste se rádi přidali k nkterému z projektů a nabídli část svého času, síly a energie  jako dobrovolník, budeme upřímně rádi.  Práce sdružení je na dobré vůli postavená, jenom díky desítkám z Vás jsme společně schopni poskytovat pomoc a radu, oslovovat veřejnost, zkoušet zlepšovat péči o předčasně narozené děti i jejich rodiče. Děkujeme Vám! O bližší informace můžete psát na info@nedoklubko.cz.