Retinopatie nedonošených

obr-4

Retinopatie nedonošených (ROP) je vazoproliferativní onemocnění, které postihuje většinou předčasně narozené a nezralé děti s porodní hmotností pod 1500g, které se narodily před 32. gestačním týdnem a z důvodu respirační a oběhové insuficience je prováděna oxygenoterapie. ROP probíhá ve dvou formách: akutní a chronické. Akutní forma je charakterizována narušením vaskulogeneze nezralé sítnice. Chronický pozdní vývoj je charakterizován tvorbou retinovitreálních fibrovaskulárních membrán, které mohou svojí trakcí způsobit totální nebo parciální odchlípení sítnice, ektopii makuly apod. Strukturální změny na očním pozadí pak určují míru funkčního postižení zraku. Onemocnění má v 60% až 80% sklon ke spontánní regresi bez významnější trvalých anatomických a funkčních následků. Přibližně 10% až 30% dětí s ROP je postiženo závažnými jizevnatými změnami. Přestože je ROP oboustranné onemocnění, průběh a postižení očí je často asymetrické. .

Details

Nedonošené děti jsou v Hradci v novém, mají boxy i mléčnou kuchyňku

Nedonošené a nemocné novorozence budou od nynějška hradečtí lékaři léčit na zrekonstruované jednotce intenzivní péče. Fakultní nemocnice za ni vydala zhruba 11,5 milionu korun. Ročně tam zachrání přes 500 novorozených dětí.

TUU4a46f4_161039_500748

Inkubátory, boxy s veškerým potřebným vybavením i mléčná kuchyňka čekají ve zbrusu nových prostorách hradecké fakultní nemocnice na nedonošená miminka, novorozence po operacích nebo s vážnými infekčními chorobami.

Details
kik_logo

Další dar od společnosti KIK, tentokráte pro plzeňskou nemocnici

Znovu obrovské díky patří firmě KIK, textil-diskont, která věnovala ze svého sortimentu našim nejmenším oblečeníčka ve vel. 42 – 50 (mini dupačky, trička, bodýčka, kalhoty, …), především p. Chrudimskému, zástupci pro ČR, který celou věc podpořil. Plzeňské filiálky KIKU, prostřednictvím paní Častové, poskytly sponzorský dar v hodnotě 10.000,- Kč, neonatologickému oddělení v Plzni, odd. JIRP, JIP a…

Details