Příběh Lukáška narozeného ve 32. týdnu těhotenství

I já bych zde ráda vložila svůj příběh o jednom nedoklubku, ze kterého vyrostl rarášek, jak má být. Chtěla bych tak dodat alespoň trošičku pozitivní energie maminkám, které právě teď prochází tím složitým obdobím a modlí se za svá miminka, která přišla na svět dříve…
Manžela mi přihrál do cesty osud a já prostě věděla, že je to ten pravý. Člověk, kterého si chci vzít a mít s ním děti, přestože je mezi námi  velký věkový rozdíl. Když jsem na těhotenském testu uviděla ony dvě čárky, a paní doktorka mi to následně potvrdila, byli jsme šťastní a oba jsme se moc těšili. Těhotenství jsem brala až moc vážně, nakoupila knížky, tahala informace z netu, hlídala si stravu, chodila na plavání, porod jsem chtěla co nejpřirozenější, aby byl start miminka na tomto světě co nejpohodovější. Jenže přání a sny si občas ruku s realitou nepodají…

Details
Tamarka

Příběh Tamarky narozené ve 32. týdnu těhotenství

Náš příběh začal jako spousta jiných. Otěhotněla jsem plánovaně,  těhotenství probíhalo bez problémů. Při sono vyšetření ve 12. týdnu gynekolog vyslovil podezření na Downův syndrom. Hned druhý den jsem jela do Podolí, kde se naštěstí podezření nepotvrdilo.
Všechna další vyšetření byla v pořádku, tak jsem si užívala přípravy na miminko. Až do 30 tt, kdy dcera váhou neodpovídala svému stáří.

Details
petra a natalka

Příběh Natálky narozené ve 26. týdnu těhotenství

Ve 26. tt jsem začala mít potíže v podobě kontrakcí, tak mě hospitalizovali v liberecké nemocnici a snažili se zabránit infúzemi předčasnému porodu. Po pěti dnech mě propustili domů, že se stav stabilizoval. Ve 30. tt mě na pravidelné kontrole můj gynekolog okamžitě poslal do nemocnice, protože jsem měla zkrácený čípek a začala jsem se otevírat. V nemocnici mi opět nasadili infúze a současně kortikoidy na dozrání plic miminka. Zjistili mi, že mám infekci a bohužel mi na ni antibiotika nezabrala.

Details
Adrianka_32.tt

Příběh Adrianky a andílka Adélky narozených ve 32. týdnu těhotenství

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem v šoku. Přece jen už nejsem nejmladší a navíc 4 letý synek je po IVF. Přítel se ale k celé situaci postavil jako chlap a sdělil mi, že prostě budeme mít miminko a budeme si ho užívat a na věk nebudeme koukat. Jsou přece i starší rodiče než my. Takže jsme se na toho našeho drobečka začali těšit a já zašla i ke svému lékaři, aby mi těhotenství potvrdil. Překvapením bylo, když mi oznámil, že čekám dvojčátka, dvojvaječná.

Details