Pozvání na aktivní seminář MÉ DÍTĚ JE V NESNÁZÍCH

Přijměte pozvání k aktivnímu semináři pro  maminky dětí po předčasném narození MÉ DÍTĚ  JE V NESNÁZÍCH… Článek popisující, proč se chystá cyklus seminářů  napomáhajících dětem a jejich rodičům po  předčasném porodu, nemoci či zranění si můžete  přečístna stránkách Nedoklubka zde. V případě, že byste rádi uspořádali seminář i ve  Vašem městě i v případě jakýchkoliv…

Details

Předčasně narozených přibývá, je jich téměř devět tisíc ročně

Před deseti lety se u nás rodilo zhruba šest procent miminek předčasně, dnes už je to osm a půl procenta. Zatímco počty předčasně narozených stoupají, péče o ně se naopak výrazně zlepšuje. Na podporu nedonošených dětí a jejich rodin vyhlásily světové iniciativy 17. listopad Světovým dnem předčasně narozených dětí. Každý rok v českých porodnicích dojde…

Details

Preeklampsie v těhotenství

Co to je preeklampsie ? 

Preeklampsie je celkové onemocnění, které je zřejmě jako jediné přísně vázané na těhotenství.

Jedná se o onemocnění placenty, jinak řečeno tam, kde není placenta, nemůže být ani preeklampsie. Protože mateřský organizmus je v těhotenství řízen hormony plodu, i onemocnění placenty se projeví komplikacemi u matky. Na druhé straně však u preeklampsie není ohrožena jenom matka, ale i samotný plod. Hlavním projevem preeklampsie je zvýšený krevní tlak matky spojený s únikem bílkovin do moči.

Výskyt je různý, udává se cca 10 % těhotenství. Existují i rizikové faktory, které zvyšují pravděpodobnost výskytu, avšak preeklampsie se může objevit u kterékoliv těhotné. O něco vyšší riziko výskytu má mladá prvorodička, žena s vícečetným těhotenstvím, genetickou predispozicí (výskyt preeklampsie u matky) nebo s onemocněním cév.

Details

Preeklampsie v těhotenství

Preeklampsie je závažný stav, který postihuje v těhotenství 6 – 8 % žen. Nejčastěji se projevuje v druhé polovině těhotenství se zhoršením stavu na konci těhotenství.

Rizikové faktory pro vznik preeklampsie:

  • preeklampsie v osobní nebo rodinné anamnéze
  • první těhotenství,
  • věk pod 20 let nebo nad 40 let,
  • obezita
  • vícečetné těhotenství
  • těhotenská cukrovka
  • některá onemocnění před těhotenstvím – vysoký krevní tlak, cukrovka, migrény, revmatoidní artritida, onemocnění ledvin a jiné.
Details