Kdy je dítě zralé a jeho připravenost pro vstup do školy

Školní zralost bývá nejčastěji charakterizována jako stav dítěte, který zahrnuje jeho zdravotní, psychickou a sociální způsobilost začít školní docházku. Dítě, jež má zvládnout požadavky školní docházky, by tedy mělo být zralé a připravené na stup do 1. třídy základní školy. V souvislosti se školní zralostí se uvádějí nejčastěji její tři složky :

- fyzická zralost ( tělesná neboli somatická )

- psychická zralost 

- sociální a emocionální zralost

Details

Mít hodně dětí nemusí být tak finančně náročné

Pořídit si víc než jedno dítě není tak nákladné, jak mnozí očekávají, píše The Telegraph. Sourozenci ale mohou mít ze sebe navzájem nemalý užitek. Mnoho lidí má jen jedno dítě – s ohledem na bydlení, nákladnou péči, malé příspěvky a budování vlastní kariéry. Dojem, že by více dětí nezvládli, ale může pramenit z pouhé neinformovanosti.
Zvětšit obrázek

Když je hodně dětí, rodiče nemusí tak investovat do jejich hraní a volnočasových aktivit.

381708-gallery1-qvifr

Na výhodu velkého počtu potomků se zahledíme pohledem rodiny se čtyřmi a více dětmi. Začneme s hračkami a oblečením. Mnohé věci, a u hraček to platí dvojnásob, kupujeme vlastně jen pro jedno dítě, poté se to dostanou k dalšímu. Totéž platí i u většiny vybavení bytu – děti se prostřídají. Průměrné náklady na jedno dítě, i co se týká spotřeby vody či vytápění, se s každým dalším značně snižují.
Spolu si hrají, o sebe se starají

Details