Vánoční kulíšek

Vánoční kulíšek

Kulíšku malý,

jak jsi roztomilý,
přišel jsi na svět v tuto chvíli.
Pán Bůh ti dá do vínku,
sílu za pět budulínků.

Jsem tu s tebou kulíšku,
hladím tě na bříšku,
jsi ten nejkrásnější dárek.
Vločky se snáší za oknem,
čekáme všichni každým dnem,
kdy budeš s námi,

Details

Proč mají zajíčci teplé kožíšky

Proč mají zajíčci teplé kožíšky

vánoční pohádka

napsala Alena Vorlíčková

ilustrovala Magda Štajnerová

Kdysi dávno neměli zajíčci kožíšky, a proto jim byla veliká zima. Nejmenší zajíček, který se jmenoval Štístko, měl jednoho dne už všeho dost. Když se blížil čas Vánoc, rozhodl se, že půjde navštívit Ježíška. Chtěl ho poprosit, aby zařídil, že už nikdy nebudou mrznout.

Vydal se tedy na cestu. Cesta byla dlouhá a zajíček Štístko se třásl zimou. Přesto se mu podařilo dojít k Ježíškovi a přednést mu svoji prosbu. Ježíšek mu slíbil, že to zařídí pod jednou podmínkou. Chtěl, aby mu zajíček pomohl roznést dárky dětem. Zajíček Štístko mu to rád slíbil a také svůj slib dodržel.

Details

Největší vánoční přání

Vojtíšek klečí u okna, bradu má podepřenou a pozoruje velké baculaté sněhové vločky, které již od rána dopadají na bílou zem. Nebe je tmavošedé a pomalu se začíná stmívat. Normálně by v tento čas skákal radostí, na místě by vydržet nemohl a svou nedočkavostí by rozesmíval všechny dospělé kolem. Dnes je totiž Štědrý den. Jindy by se jistě nemohl dočkat, ale dneska je všechno jinak. Není doma se svými rodiči, ale u dědy a babičky a celé letošní svátky oslaví s nimi.

Vojtíšek má babičku a dědu moc rád, obyčejně je nadšený, když se k nim jede, ale…

Details

Dopis od Kulíška

Dopis od Kulíška Napsala Petra Šolcová Byla tichá vánoční noc. Za oknem tančily bělounké vločky, které zvolna dopadaly na sněhový koberec. Venku zářilo tisíce drobných barevných světýlek. Průvan přinesl do malé místnosti závan skořice a vanilky. Mladá žena se vyčerpáním schoulila v křesle, zabalená do hřejivé deky a než zcela upadla do hlubokého spánku, zaslechla…

Details