DSC05131(1)[1]

Matýsek a andílek Kryštůfek, narozeni ve 25+2tt. 800g

Matýsek se narodil s bráškou Kryštůfkem 15. 10. 2009:

Byla jsem v 25. týdnu těhotenství. Dva dny jsme ještě vydrželi spolu v Podolí. Kluci se narodili v 25+2 tt. Proč tak brzy, se asi nikdy nedovím… Byl to velký šok, kruté překvapení a šílená bezmoc… Kluci vydrželi spolu na RESu 28 dní, po kterých Kryštůfek už na všechny ty komplikace neměl dost síly.

Matýsek cpapík dlouho odmítal, několikrát jsme viděli, jak ho sestřičky musely rozdýchávat, uf…. Co všechno zvládnul, jsem pochopila vlastně až z propouštěcí zprávy. Možná jsem spoustu informací nezaregistrovala, zapomněla, nebo jsem nepochopila, co všechno to, co nám lékaři říkali, znamená.

Details
misa a matyasek

Příběh Matyáška narozeného ve 25. týdnu těhotenství a jeho bratříčka-andílka

Po osmiletém snažení se o miminko nám po umělém oplodnění zavedli dvě zdravá vajíčka, ujmula se obě. Ze začátku to bylo rozčarování, že čekáme rovnou dvojčata, ale poté jsme prožívali něco nádherného. Brzy však nastaly první komplikace v podobě krvácení, které měly na svědomí hematomy na děložní sliznici. Vždy se naplnily, potom praskly a nastalo…

Details
Marecek_3roky

Příběh Marečka narozeného ve 25. týdnu těhotenství

Tak tady je náš příběh. Poprvé, když jsem byla těhotná (po 2 letech snažení), jsme o miminko přišli ve 21. tt (spontánní potrat). Cítila jsem se prázdně a spěchala na další mimi…To se povedlo, po 6 měsících jsem byla těhotná znovu.Zdárně jsem překlenula 21. týden, zaregistrovala se do porodnice a říkala si, že už snad nic nehrozí. To jsem se spletla!

Details