Ríša

Richard, narozený 29+4, 1300 g

Náš příběh je vlastně na těchto stránkách obyčejný. Přesto si moc dobře pamatuju, jak jsem  v prvních týdnech života mého dítěte v nemocnici tyto příběhy hltala a nacházela v nich velkou útěchu a naději, že všechno bude v pořádku. Proto chci i já naším příběhem s dobrým koncem podpořit jiné maminky, které právě teď mají svá miminka v inkubátoru.

Details
adamek_small

Příběh Adámka (29. týden těhotenství, 1280g)

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK

Moje první těhotenství nedopadlo dobře. Ve 25. týdnu těhotenství se nám narodila holčička, která zemřela několik dní po narození. Bylo to velmi nečekané a obrovský šok zažívala celá naše rodina. Proč se tak stalo, nikdo nevěděl, „zřejmě infekce“, říkali. Tak jsem chtěla rychle na všechno zapomenout a znovu otěhotnět, což se mi 3 měsíce po porodu podařilo. Druhé těhotenství trvalo stejnou dobu jako první a dopadlo přes veškerou péči stejně. Když se taková věc stane člověku jednou, oklepe se a jde dál, ale dvakrát odcházet z porodnice s prázdnou náručí, to už je „silné kafe“.

Chuť žít normální život a mít miminko však byla tak veliká, že jsme se s manželem rozhodli, že to zkusíme potřetí. Napotřetí se podařilo lékařům mé těhotenství prodloužit. V 25. tt už to vypadalo, že se mé tělo opět připravuje k porodu. Proto se lékaři rozhodli pro „cerclage“ děložního hrdla. Ležela jsem v nemocnici a všichni jsme počítali každý den, kdy bylo miminko ještě „uvnitř“, protože jsme věděli, že každý den je k dobru.

Details
misa_a_risa_rehorova2_male

Příběh Míši 29. tt a Ríši 28. týden narození

První miminko jsme plánovali, moc jsme se na něj těšili a i když jsme chtěli počkat až dostuduji, nakonec jsem otěhotněla ještě v posledním ročníku. Termín vycházel na přelom srpna a října roku 2008, těhotenství jsem si neužívala, byla spousta stresu a tak jsem se moc těšila na pohodové prázdniny po státnicích v novém domečku, které však nepřišly.

Details
miulas29tt kamilaV

Příběh Mikuláška narozeného ve 29. týdnu těhotenství

pozn. Nedoklubko – Mikulášek se narodil s předem indikovaným rozštěpem, je to však velmi veselé a spokojené dítě. Otěhotněla jsem zcela bez problémů v dubnu 2009. Na těhotenství jsem se připravovala podle zažitých doporučení také tím, že jsem brala 2 měsíce předtím kyselinu listovou jako prevenci rozštěpových vad. Doma jsme už měli skoro pětiletého zdravého…

Details