Sofiina volba

Připomíná to Sofiinu volbu! Jarka (34), která čekala dvojčata, se musela rozhodnout. Ve 30. týdnu těhotenství jí jedna placenta přestala vyživovat plod, tedy jedno miminko začalo strádat. Po měsíčním pobytu v nemocnici to přišlo: Buď obě děti porodí předčasně s tím, že nevyživované miminko může být postižené, nebo strádající plod „obětuje“ a zdravý donosí do řádného termínu…

Celých třicet týdnů si Jarka z Mariánských Lázní, která měla tou dobou doma už tříletého Filípka, užívala krásné těhotenství. Bylo jí dobře, a přestože čekala dvojčata, žádné komplikace se nedostavily. Rázem ale bylo všechno jinak. „Řekli mi, že jedna placenta přestala fungovat a že nevyživuje plod. V podstatě jedno dítě přestalo růst a placenta mu zajišťovala jen základní životní funkce,“ popisuje smutné okamžiky Jarka.

Details

Štěpánka 30tt. a 1000g

Dobrý den,  ráda bych se s vámi podělila o mé zážitky z těhotenství a následného předčasného porodu. Mé těhotenství nebylo od počátku vůbec snadné. První šok jsme utrpěli, když nám oznámili, že se jedná o mimoděložní těhotenství a já jsem musela na operaci. Jakým překvapením pro mne pak po probuzení bylo, když mi řekli, že se o mimoděložní těhotenství nejedná a já jsem normálně těhotná. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, protože dle doktorů nebylo v mém případě možné, abych měla miminko.

Pár dnů na to jsem začala krvácet a začal boj o udržení miminka. Dostávala jsem dvakrát týdně injekce a brala i nějaké léky. Od 3 měsíce jsem měla první stahy a začala jsem se otvírat. Musela jsem proto do nemocnice, kde mě dali, v rámci možností, do pořádku a propustili domů s tím, že budu jen ležet. Ven jsem mohla jen na hodinu denně. Bylo to pro mě velmi těžké takový režim vydržet, ale která maminka by to pro své miminko neudělala.

Details

Příběh Barunky narozené ve 30. týdnu těhotenství

Preeklampsie. Tak toto je ta diagnóza, která způsobila, že dne 4.3.2002 jsem porodila dceru Báru. Byla jsem ve 30. tt. Barunka vážila 1266 g a měřila 39 cm. Po narození vydržela sama dýchat celých 6 hodin. Potom ale nastaly komplikace, takže byla zaintubována. Její stav byl jako na houpačce, takže ráno jsem psala manželovi, že je vše v pořádku a odpoledne jsem mu brečela do telefonu. Malá si v inkubátoru poležela celkem 25 dnů, z toho byla 15 dnů zaintubovaná. V průběhu absolvovala nespočet vyšetření – neurologických, očních… Neustále ji „něco“ trčelo z pacinek a někdy i z hlavičky.

Details