Matka donosila zdravé dítě mimo svou dělohu

Nastávající matka z Phoenixu v Arizoně neuposlechla rady lékařů a ponechala si své dítě, ačkoli se vyvíjelo mimo dělohu. Čelila ohromnému riziku, které ji mohlo stát život, přesto se téměř nerozhodovala. Její chlapeček se jako zázrakem narodil bez výrazných komplikací v 32. týdnu těhotenství a podle lékařů je zcela zdravý.

Nicolette Sotoová, 27letá nastávající matka, zjistila ve 20. týdnu těhotenství, že se její plod nevyvíjí v děloze. Podle lékařů z porodního oddělení v nemocnici Banner Good Samaritan se totiž embryo místo v děloze usadilo na konci vejcovodu.

Mimoděložní těhotenství v rohu děložním je velmi vzácným typem mimoděložního těhotenství. Rizika, která provázejí podobné případy, jsou ovšem příliš velká, proto lékaři doporučují potrat. Jinak nepostupovali ani v případě slečny Sotoové.

Details

Příběh Lukáška narozeného ve 32. týdnu těhotenství

I já bych zde ráda vložila svůj příběh o jednom nedoklubku, ze kterého vyrostl rarášek, jak má být. Chtěla bych tak dodat alespoň trošičku pozitivní energie maminkám, které právě teď prochází tím složitým obdobím a modlí se za svá miminka, která přišla na svět dříve…
Manžela mi přihrál do cesty osud a já prostě věděla, že je to ten pravý. Člověk, kterého si chci vzít a mít s ním děti, přestože je mezi námi  velký věkový rozdíl. Když jsem na těhotenském testu uviděla ony dvě čárky, a paní doktorka mi to následně potvrdila, byli jsme šťastní a oba jsme se moc těšili. Těhotenství jsem brala až moc vážně, nakoupila knížky, tahala informace z netu, hlídala si stravu, chodila na plavání, porod jsem chtěla co nejpřirozenější, aby byl start miminka na tomto světě co nejpohodovější. Jenže přání a sny si občas ruku s realitou nepodají…

Details
Tamarka

Příběh Tamarky narozené ve 32. týdnu těhotenství

Náš příběh začal jako spousta jiných. Otěhotněla jsem plánovaně,  těhotenství probíhalo bez problémů. Při sono vyšetření ve 12. týdnu gynekolog vyslovil podezření na Downův syndrom. Hned druhý den jsem jela do Podolí, kde se naštěstí podezření nepotvrdilo.
Všechna další vyšetření byla v pořádku, tak jsem si užívala přípravy na miminko. Až do 30 tt, kdy dcera váhou neodpovídala svému stáří.

Details