Adamek_

Adámek 24+2tt. 650g

Dobrý den milé maminky, ráda bych se s vámi podělila o náš příběh. S manželem jsme si přáli miminko. Otěhotněla jsem bez problémů a na potomka jsme se velmi těšili. Ze začátku těhotenství mi bylo hodně zle, ale gynekolog mě nechtěl nechat doma, protože těhotenství není nemoc, a tak jsem první trimestr chodila dále do práce. V lednu 2009 jsem požádala svého obvodního lékaře, zda by mi nevypsal neschopenku. Pracuji ve zdravotnictví a nechtěla jsem zůstávat v infekčním prostředí. Od 4. měsíce mi bylo lépe, nevolnosti ustaly, konečně mi začalo růst bříško a já jsem si těhotenství začala užívat. 17. února nám na 3D ultrazvuku řekli, že to bude chlapeček a vše je v naprostém pořádku. Měli jsme velkou radost.

Details

Příběh Matyáška narozeného ve 24. týdnu těhotenství

Matyášek se narodil 27. listopadu 2008 ráno, po mé týdenní hospitalizaci na rizikovém oddělení v pražské nemocnici U Apolináře.
Na svět se dostal ve 24. týdnu těhotenství (t.t. 24+0) a vážil 550 g. Ihned po porodu byl odvezen na ARO, kde strávil první dva měsíce svého života. Za Matýskem jsem každý den chodila a těšila se na možnost si ho sama přebalit a pochovat.

Details
robert 24+1_male

Robert narozený ve 24. týdnu těhotenství

Robert se narodil 18. září 2005 v porodnici u Apolináře. Na svět se začal drát už o den dříve. To zní jako banální příběh. Až na to, že lékaři se těhotenství snažili udržet, podařilo se to však jen jeden den, jelikož jsem měla zánět. Takže kdyby se Robert nenarodil, v děloze by jistě nepřežil, a díky tomu má uvedeno ve všech lékařských zprávách: narozen 24+1.

Details