Adamek_

Adámek 24+2tt. 650g

Dobrý den milé maminky, ráda bych se s vámi podělila o náš příběh. S manželem jsme si přáli miminko. Otěhotněla jsem bez problémů a na potomka jsme se velmi těšili. Ze začátku těhotenství mi bylo hodně zle, ale gynekolog mě nechtěl nechat doma, protože těhotenství není nemoc, a tak jsem první trimestr chodila dále do práce. V lednu 2009 jsem požádala svého obvodního lékaře, zda by mi nevypsal neschopenku. Pracuji ve zdravotnictví a nechtěla jsem zůstávat v infekčním prostředí. Od 4. měsíce mi bylo lépe, nevolnosti ustaly, konečně mi začalo růst bříško a já jsem si těhotenství začala užívat. 17. února nám na 3D ultrazvuku řekli, že to bude chlapeček a vše je v naprostém pořádku. Měli jsme velkou radost.

Details
DSC05131(1)[1]

Matýsek a andílek Kryštůfek, narozeni ve 25+2tt. 800g

Matýsek se narodil s bráškou Kryštůfkem 15. 10. 2009:

Byla jsem v 25. týdnu těhotenství. Dva dny jsme ještě vydrželi spolu v Podolí. Kluci se narodili v 25+2 tt. Proč tak brzy, se asi nikdy nedovím… Byl to velký šok, kruté překvapení a šílená bezmoc… Kluci vydrželi spolu na RESu 28 dní, po kterých Kryštůfek už na všechny ty komplikace neměl dost síly.

Matýsek cpapík dlouho odmítal, několikrát jsme viděli, jak ho sestřičky musely rozdýchávat, uf…. Co všechno zvládnul, jsem pochopila vlastně až z propouštěcí zprávy. Možná jsem spoustu informací nezaregistrovala, zapomněla, nebo jsem nepochopila, co všechno to, co nám lékaři říkali, znamená.

Details
ve vane_male

Příběh Emminky, narozené ve 23. týdnu+6 dnů, s váhou 420 g

Emminka se narodila 10. 10. 2009 společně se svým bráškou Honzíkem. Takto brzy přišli na svět po odběru plodové vody, který jsem absolvovala tři dny před začátkem porodu. Emmí byla téměř o polovinu menší než Honzík, a tak měli lékaři podezření, že by s ní nemuselo být něco v pořádku. Tyto obavy se naštěstí nakonec ukázaly jako liché, ale kolotoč štěstí  i neštěstí už byl spuštěn. Porod začal a dětičky musely ven císařským řezem. Přestože byla Emminka tak maličká, ukázala se nakonec silnější než Honzík , který nám na následky všech poškození a předčasného narození po třech dnech zemřel.

Details
misa_a_risa_rehorova2_male

Příběh Míši 29. tt a Ríši 28. týden narození

První miminko jsme plánovali, moc jsme se na něj těšili a i když jsme chtěli počkat až dostuduji, nakonec jsem otěhotněla ještě v posledním ročníku. Termín vycházel na přelom srpna a října roku 2008, těhotenství jsem si neužívala, byla spousta stresu a tak jsem se moc těšila na pohodové prázdniny po státnicích v novém domečku, které však nepřišly.

Details