Petra Bilova_sona a martinka

Příběh Soni a Martinky narozených ve 33. týdnu těhotenství

Náš kouzelný příběh: Monča (5 let) se narodila v termínu, po vyvolaném porodu. Vyvolávali mi ho 4 dny a nakonec úspěšně vážila krásných 3300 g. Za rok a půl jsem znovu otěhotněla, ale manžel onemocněl vážnou nemocí a „nervy“ se podepsaly na miminku, které se nevyvíjelo a v 9. tt jsme těhotenství ukončili. O to větší jsem měla radost, když mi doktorka při novém těhotenství oznámila, že je vše v pořádku a čekáme miminka dvě!

Details
Misa a vojtik

Příběh Vojtíka narozeného ve 26. týdnu těhotenství

Na Vojtíška jsme čekali víc jak rok a půl a když už jsme to vzdali, stal se malý zázrak, který mi potvrdily dvě čárky na těhotenském testu.

Radost byla trošku zakalena tím, že v prvním trimestru mi bylo podle UZV zjištěno, že plod roste rychleji, než plodový obal a mohlo by dojít k potratu. Paní doktorka mi předepsala léky na udržení těhotenství. Vše poté probíhalo bez problémů, až do 14. srpna 2007. To mi začala odtékat plodová voda. Z táborské nemocnice mě poslali na rizikové oddělení v Č. Budějovicích.

Details
Marecek_3roky

Příběh Marečka narozeného ve 25. týdnu těhotenství

Tak tady je náš příběh. Poprvé, když jsem byla těhotná (po 2 letech snažení), jsme o miminko přišli ve 21. tt (spontánní potrat). Cítila jsem se prázdně a spěchala na další mimi…To se povedlo, po 6 měsících jsem byla těhotná znovu.Zdárně jsem překlenula 21. týden, zaregistrovala se do porodnice a říkala si, že už snad nic nehrozí. To jsem se spletla!

Details
holky_3roky

Příběh Terezky a Adélky narozených ve 26. týdnu těhotenství

Na první ultrazvuk jel manžel se mnou. Byl týden před vánocemi. Doktor jezdil sondou po mém bříšku. „Tak tady tluče miminku srdíčko“. „To se mi ulevilo, pane doktore, bála jsem se, aby tam nebyla dvě, máme totiž v rodině dvojčata“. Doktor nic neříkal a dál zkoumal sondou moje břicho – „ale ony jsou tam dvě, Lucinko!“ Otočil se na manžela – „taťka to přežil, to je dobře“. Brečela jsem a smála se zároveň, až mi sonda po břiše poskakovala.

Na Štědrý den dostaly babičky a dědeček fotečku svých budoucích vnoučátek se vzkazem, že se těší, až se s nimi v červenci uvidí osobně. Moje maminka už ten večer nepromluvila. Její bráškové – dvojčata – se narodili v 7 měsíci. V té době neměli šanci. Její babičce zemřely holčičky dvojčátka a její sestřenka dvojčátka potratila. Tak trochu prokletí rodu. Dvojčata v každé generaci, bohužel doposud žádná nepřežila.

Details