Pozvánka na 8. setkání Nedoklubek v Plzni

 

Ráda bych Vás spolu s mým synkem Dominičkem pozvala
prostřednictvím sdružení Nedoklubko

 

dotekna již 8. Setkání v Plzni!

V letošním roce se nám při příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí z provozních a personálních důvodů nepovedlo přichystat konferenci s oceněním těch, kteří se jakýmkoliv dílem přičinili, na péči o naše nedonošená miminka.
Tímto bych Vás ráda pozvala sice v menším provedení, ale ne o méně důležité setkání, kdy spolu oslavíme tento výjimečný den, na 8. setkání kulíšků v Plzeňském kraji.

Cílem těchto setkání je osobní poznání těch, kteří s námi sdílejí podobný příběh (nejsme v tom sami), předávání zkušeností, rad a tipů, jak náročné období přečkat a prožít radostné odpoledne v přítomnosti těch, kteří nám rozumí (nejen nám dospělým, ale i našim kulíškům)!

Details
Dominicek_

Dominiček 23+6t.t. 740g

Mé těhotenství probíhalo vcelku poklidně.  Miminko jsme si přáli a otěhotnět se nám podařilo ve velmi krátkém čase. Pár dní před očekávanou menstruací jsem už tušila, že jsem těhotná, a těhotenský test mou předtuchu potvrdil. Bylo to 1.6.2009 na Den dětí. Na ten pocit nikdy nezapomenu. Chodila jsem po bytě a pořád si opakovala: „jsem těhotná!“. Vzala jsem telefon a volala svému příteli a ani na ty jeho první slova nezapomenu: „no, nekecej!“. :-) Bylo to zvláštní, najednou se změnil celý svět a já věděla, že dříve či později bud muset s pravdou ven, a to především ve svém zaměstnání.
Druhý den jsem opakovala test znovu a objednala jsem se ke své gynekoložce. Mezitím jsem začala špinit, ale brala jsem to jako součást začátku těhotenství a ani ve snu mě nenapadlo, že by to mohl být problém. Oči jsem měla stále nalepené na obrazovce počítače a hltala každou informaci o těhotenství.
Z mé první návštěvy gynekoložky jsem odcházela se slzami v očích, těhotenství bylo potvrzeno, gynekologické vyšetření bylo s normálním nálezem, ale mou doktorku znepokojilo „špinění“ a to vyjádřila se slovy: „určitě se nic neděje, ale může to být předzvěst potratu, okamžitě nastupujete na neschopenku-rizikové těhotenství!“. Ihned jsem to volala svému příteli, který mě jako vždy uklidnil svým pozitivním náhledem na situaci.  Ještě ten den jsem musela vysvětlit svému zaměstnavateli situaci, a to jsme chtěli ještě chvíli počkat, než to řekneme okolí! Zároveň mě hřál pocit, že nosím pod svým srdcem stvořeníčko, které miluji už teď. V 6. týdnech jsem poprvé viděla naše miminko na ultrazvuku. Seděl si tam jako v autobuse a skrz ultrazvuk se díval přímo na nás! :-)

Details
adamek_small

Příběh Adámka (29. týden těhotenství, 1280g)

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK

Moje první těhotenství nedopadlo dobře. Ve 25. týdnu těhotenství se nám narodila holčička, která zemřela několik dní po narození. Bylo to velmi nečekané a obrovský šok zažívala celá naše rodina. Proč se tak stalo, nikdo nevěděl, „zřejmě infekce“, říkali. Tak jsem chtěla rychle na všechno zapomenout a znovu otěhotnět, což se mi 3 měsíce po porodu podařilo. Druhé těhotenství trvalo stejnou dobu jako první a dopadlo přes veškerou péči stejně. Když se taková věc stane člověku jednou, oklepe se a jde dál, ale dvakrát odcházet z porodnice s prázdnou náručí, to už je „silné kafe“.

Chuť žít normální život a mít miminko však byla tak veliká, že jsme se s manželem rozhodli, že to zkusíme potřetí. Napotřetí se podařilo lékařům mé těhotenství prodloužit. V 25. tt už to vypadalo, že se mé tělo opět připravuje k porodu. Proto se lékaři rozhodli pro „cerclage“ děložního hrdla. Ležela jsem v nemocnici a všichni jsme počítali každý den, kdy bylo miminko ještě „uvnitř“, protože jsme věděli, že každý den je k dobru.

Details