Příběh malé Lidušky narozené ve 23+4 tt, 560 g

Naše cesta k miminku začala v roce 2011, kdy jsem poprvé otěhotněla, čekali jsme dvojčátka-holčičky, ale po 20 týdnech těhotenství jsem pro inkompetenci děložního hrdla potratila. Vzpamatovat se z této ztráty mi trvalo téměř rok. Podruhé jsem otěhotněla o rok později a ačkoli dvojčata v rodině nemáme, čekali jsme znovu dvě miminka – tentokrát kluka a holčičku.

Pan doktor byl velmi zodpovědný a dělal vše pro to, aby případné opakování stejného problému podchytil včas, poslal mě do nemocnice hned v 19tt, kdy se mi začal zkracovat čípek. V Podolí mi udělali cerkláž a po 3 týdnech mě s dávkami magnézia poslali domů. Tam už jsem jen ležela, ale po 2 dalších týdnech steh na čípku prasknul, skončila jsem opět v Podolí, byla jsem 23+2. Ubytovali mě rovnou na porodním sále s tím, že nemohou říct, jestli budu rodit za hodinu nebo za týden. Zastavovali mi kontrakce a dostala jsem kortikoidy na dozrání plic miminek.

Details
P1280044

Daneček 27tt. 820g

Pomalu se blíží Danečkovy druhé narozeniny, tak bych i já chtěla naším příběhem podpořit nejen novopečené rodiče nedonošeňátek, ale i celý tým lékařů porodnice v Podolí. Velký dík patří neonatologům a hlavně sestřičkám, které jsou u našich drobečků 24 hodin denně. Jsou to právě ony, kdo nás naučil postarat se o tak malá miminka, kdo nám je poprvé přikládal na tělo, když došlo konečně na klokánkování. Zrovna ony se stávaly dalším členem naší rodiny, když jsme za Danečkem o víkendu přijeli s manželem společně.

Náš příběh se začal před pár lety, cesta k vytouženému miminku nebyla jednoduchá a proto jestli teď zrovna  čte někdo, kdo se o naše miminko staral, může si být jistý, že mu v duchu každou chvíli děkujeme, že máme doma takového čiperného modrookého blonďáka.

Details
DSC05131(1)[1]

Matýsek a andílek Kryštůfek, narozeni ve 25+2tt. 800g

Matýsek se narodil s bráškou Kryštůfkem 15. 10. 2009:

Byla jsem v 25. týdnu těhotenství. Dva dny jsme ještě vydrželi spolu v Podolí. Kluci se narodili v 25+2 tt. Proč tak brzy, se asi nikdy nedovím… Byl to velký šok, kruté překvapení a šílená bezmoc… Kluci vydrželi spolu na RESu 28 dní, po kterých Kryštůfek už na všechny ty komplikace neměl dost síly.

Matýsek cpapík dlouho odmítal, několikrát jsme viděli, jak ho sestřičky musely rozdýchávat, uf…. Co všechno zvládnul, jsem pochopila vlastně až z propouštěcí zprávy. Možná jsem spoustu informací nezaregistrovala, zapomněla, nebo jsem nepochopila, co všechno to, co nám lékaři říkali, znamená.

Details
ve vane_male

Příběh Emminky, narozené ve 23. týdnu+6 dnů, s váhou 420 g

Emminka se narodila 10. 10. 2009 společně se svým bráškou Honzíkem. Takto brzy přišli na svět po odběru plodové vody, který jsem absolvovala tři dny před začátkem porodu. Emmí byla téměř o polovinu menší než Honzík, a tak měli lékaři podezření, že by s ní nemuselo být něco v pořádku. Tyto obavy se naštěstí nakonec ukázaly jako liché, ale kolotoč štěstí  i neštěstí už byl spuštěn. Porod začal a dětičky musely ven císařským řezem. Přestože byla Emminka tak maličká, ukázala se nakonec silnější než Honzík , který nám na následky všech poškození a předčasného narození po třech dnech zemřel.

Details