Český rekord: tisíce ponožek pro nedonošená miminka

Nový český rekord zaznamenala agentura Dobrý den ve westernovém městečku v Boskovicích. Zasloužilo se o něj občanské sdružení Nedoklubko, kterému se povedlo nasbírat a pověsit na šňůry rekordních 6132 kusů ponožtiček. Ponožky sdružení zaslaly stovky dobrovolníků z celé ČR i Slovenska: maminky, rodiny, kluby důchodců, školy i firmy. Zápis rekordu proběhl v rámci Celostátního setkání…

Details

Napsali o nás: Do Boskovic se sjedou předčasně narození

Boskovice – Průměrně každé osmé dítě v České republice se narodí předčasně. To je osm až devět tisíc dětí za rok. Šimon a Mikuláš, dvojčata Kláry Csirkové, přišli na svět o více než dva měsíce dříve oproti plánovanému termínu.

„Naštěstí tehdy všechno dobře dopadlo. Měla jsem pocit, že za tenhle dar se musím nějak revanšovat,“ tvrdí výkonná ředitelka sdružení Nedoklubko.

Spolek, ve kterém pracuje, v neděli pořádá druhé celostátní setkání předčasně narozených. Tentokrát ve Westernovém městečku v Boskovicích. „Ačkoliv péče o dříve narozené děti je u nás dostatečná, stejná pozornost pro jejich rodiny v podstatě chybí,“ tvrdí Csirková.

Details

Tisková zpráva k ponožkovému rekordu a celostátnímu setkání předčasně narozených

Dne 11. září 2011 ve Westernparku v Boskovicích vyvrcholila akce, ke které se připojili desítky dobrovolníků i organizací z celé České republiky. Občanské sdružení NEDOKLUBKO vytvořilo nový český rekord, který spočíval ve vytvoření prádelní šňůry se        6 132 kusy (3 066 párů) přikolíčkovaných novorozeneckých ponožek. Na připevňování ponožtiček na šňůry se podílelo 5 dobrovolníků Nedoklubka více…

Details

Celorepublikové setkání předčasně narozených dětí i ponožkový rekord se vydařili na výtečnou

Jak jistě mnozí víte, v neděli 11. září 2011 se uskutečnilo první Celorepublikové setkání předčasně narozených dětí, na kterém jsme se pokusili o Ponožkový rekord.

Výzva Nedoklubka opravdu zafungovala a my jsme měli co dělat, abychom stačili navěsit všechny ponožky, které se nám podařilo nasbírat. Ponožky jsme věšeli do noci a pak od brzkého rána, abychom jich navěsili úctyhodných 6 132 kusů. Jednalo se o ponožtičky pletené i bavlněné, které se podařilo dát dohromady díky obrovské chuti a pomoci všech zúčastněných. Jen ze soutěže Zlatý kulíšek pro náš ponožkový rekord vzešlo 1 548 ponožek, pletařky a čtenářky časopisu Praktická žena naposílaly pro miminka neuvěřitelných 3 368 ponožek (některé dokonce v kompletech stejně jako pletařky Zlatého kulíška) a nádherných a neméně důležitých 825 ponožek dorazilo ještě z Mateřských center, která nám velice pomáhají, a rovněž od jednotlivců, kteří se do ponožkového rekordu zapojili buď záměrně, nebo náhodou J Ponožkový rekord s 6 132 ponožkami navěšenými kolíčky na prádelní šňůru byl zapsán do České knihy rekordů. Za to patří obrovský dík nejen koordinátorkám Nedoklubka, ale především vám všem dobrovolníkům a soutěžícím, kteří jste se do rekordu takto nádherně zapojili! A k čemu jste ještě pomohli? Nedá mi to neocitovat zde společný výplod Edith Holé a předsedkyně Nedoklubka Lenky Novotné, když Edith napsala o tom, že byly naše ponožtičky pověšeny jako vlaječky v Tibetu a Lenka jedním dechem dodala, že tyto tibetské vlaječky posílají po větru modlitby. A jak napsala „Není to nádhera, mít 6 132 modliteb za nedonošené děti?“  Veliké díky a uznání patří vám všem!

Details